Nurcan AKDENİZ

Nurcan AKDENİZ

Nurcan AKDENİZ

Psikoterapist

Randevu Al

HAKKINDA

Merhabalar, Ben Psikoterapist / Psikolojik Danışman Nurcan AKDENİZ

Bülent Ecevit Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden başarıyla 2017 yılında mezun oldum. Üniversitede bulunduğum süre boyunca akademik ve sosyal hayatımı dengeleyerek staj ve topluluk çalışmalarında yer aldım.
İstanbul Terapi Enstitüsü’nde Anaokulu Psikoloğu eğitimimi; Uluslararası Psikologlar Derneği’nin vermiş olduğu “Çocuklarda Resim Yorumlama Analizi” Uygulayıcı eğitimini; Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin ‘Objektif Çocuk Testleri’ Uygulayıcı Eğitimini başarıyla tamamladım. Gönüllülük kapsamında Mutlu Yuva Derneği ‘Sosyal Rehber Projesi’ programı eğitimlerine katılım sağladım. 

Beden Dili, Etkili İletişim, Çocuklarda Masal Anlatımı, Çocuk Davranışlarının Patolojisi gibi seminerlere katılım sağladım. Psikoterapist Tahir Özakkaş tarafından verilen Değişmek ve İyileşmek Mümkün Mü? isimli seminere katıldım. Çeşitli dergilere yazılara yazarak, sempozyum sunumları gerçekleştirdim.
Akademik yaşamıma Marmara Üniversitesi 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimine; Aile ve Evlilik Süreçleri, Aile ve İletişim Becerileri, Aile ve Ruh Sağlığı, Aile ve Cinsellik konu başlıklarıyla uygulama eğitimi ve süpervizyon süreciyle birlikte katılım sağlayarak tamamladım.
Mesleki olarak kendimi geliştirmek için Bütüncül Psikoterapi eğitimini süpervizyon süreçleriyle birlikte tamamladım. Gestalt Terapi ve Dinamik Psikoterapi Açısından Rüyalar, Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT(Duygusal Özgürleşme), Hipnotik Yeniden İşleme, Duygu Odaklı Terapi, Masterson Ekolü; Borderline, Narsizim ve Şizoid Kişilik Bozukluklarına Yaklaşım, Varoluşçu Terapi, Aktarım Odaklı Psikoterapi, Travma, Fobi, Cinsel Terapi ve Kaygı bozukluklarında Hipnoz , Terapötik Kartlar, Depresyon, Panik Atak, OKB, Fobi, Madde Bağımlılığı Tanılama ve Terapi Süreçleri, EMDR, Cinsel Terapi(Vajinüsmus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik), Genogram, Kum Terapisi, Çift Terapisi, Grup Terapisi, Rol Play Çalışmaları ve Süpervizyon konu başlıklı eğitimleriyle terapistlik eğitimimi başarıyla tamamladım.

Mezuniyetim itibariyle çocuk, ergen ve yetişkin alanında çalışmalarımı sürdürdüm. Anaokullarında psikolojik danışman olarak görev alıp, gözlemlerde bulunarak çocuklarla birebir görüşmeler yaptım. Aile görüşmeleri ile süreçlere katkıda bulundum. Kurumsal firmalarda bireysel görüşmeler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdim. Pandemi döneminde gönüllü olarak ihtiyaç halindeki bireylere online danışmanlık hizmeti sağladım.
Yüzyüze ve online aktif olarak danışan görmekteyim. Bütüncül Psikoterapi ekolü ile ergen, yetişkin ve çift seanslarıyla terapi yapmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda kurumsal firmalara online danışmanlık hizmeti sunmaya devam ederek, psikoeğitim kapsamında yazılar yazmaktayım.

Uzmanlık Alanları

Yetişkin Terapisi, Ergen Terapisi, Öfke, Travma, Kaygı Bozukluğu, Depresyon, Panik Atak, OKB, Fobi, Vajinüsmus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, Kişilik Bozuklukları, Varoluşsal Sorunlar, Duygu Durum Bozuklukları, İlişki Problemleri, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Beslenme ve Yeme Bozuklukları, Beden Algısı, Gestalt Terapi, Dinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EFT(Duygusal Özgürleşme), Hipnotik Yeniden İşleme, Duygu Odaklı Terapi, Aktarım Odaklı Psikoterapi, Cinsel Terapi, Genogram, Kum Terapisi, Çift Terapisi, Grup Terapisi, Bireysel Danışmanlık, Kurumsal Danışmanlık, Aile Danışmanlığı