Ömer KILIÇASLAN

Formu doldurduktan sonra Havale/EFT veya Kredi Kartınızla güvenle ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme sonrasında psikologlarımız sizinle iletişim kuracaktır.

Ömer KILIÇASLAN

Ömer KILIÇASLAN

Psikolog

Randevu Al

HAKKINDA

PSİKOLOG ÖMER KILIÇASLAN

2021 Haziran ayında Doğu Akdeniz üniversitesinin %100 İngilizce Psikoloji programından şeref derecesiyle mezun oldum. Mezuniyetimin ardından Hera Psikolojide stajımı tamamladım ve yine
Hera Psikolojide verilen 2 senelik Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam ediyorum.
Üniversitemizin her yıl düzenli olarak yaptığı Psikoloji Günlerine katılım sağlayarak psikolojiye dair birden fazla farklı alanda bilgi sahibi oldum. Son sınıf öğrencisiyken Honor Logic Project isimli uluslararası bir araştırmada asistanlık yaptım. Üniversitenin temsilci öğrencilerinden biriydim bu görevim sebebiyle Türk Psikologlar Derneği Akreditasyona geldiği dönemlerde onlarla görüşmeler yapıyorduk.
Work and Travel yaparak hem bu alana dair bilgi ve tecrübe edindim hem de İngilizcemi geliştirme fırsatı buldum ve hali hazırda %100 İngilizce olan bölümüme daha iyi adapte olarak iyi bir ortalamayla mezun oldum.
Mezuniyet sonrası İngiltere Klinik Psikoloji Yüksek Lisanslarına başvuru yaptım ve birçok okuldan kabul aldım ancak bunları ekonomik durumlar sebebiyle ertelemiş bulunmaktayım. Başvuru ve kabul sürecini yakından deneyimlemiş bir kişi olarak bu konuda da faydalı deneyimler kazandığımı söyleyebilirim
Hera Psikolojideki Staj sürecimde psikoterapi kuramları hakkında birden fazla sunum yaptım ve bu sayede kuramlar hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldum. Bunun haricinde klinik ortamda danışanlarla birebir irtibata geçme fırsatı yakaladım, bu da klinik ortamda danışanlarla nasıl iletişim kurulmalı, nasıl karşılanmalı, ilk temas nasıl olmalı gibisinden birden fazla konuda iletişim becerisi kazandırdı.
Farklı farklı kuramları bir çatı altında toplayarak terapiste daha geniş bir bakış açısı vermeye çalışan
Bütüncül Psikoterapi eğitimi sürecinde kendimi özellikle çok geliştirdiğimi belirtmek istiyorum. Bireyin gelişimsel sürecini çok iyi bir şekilde öğrenmemi sağladı bu süreç, bunun da ötesinde bireyin dünyayı algılayışı, hal hareket davranışları ve bunlara nasıl müdahale edilmesi gerektiğine dair kapsamlı ve geniş bir bilgiye sahip oldum. Emdr ve HYT travma tekniklerini de öğrenerek travma durumlarında danışana nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğrendim.
Objektif Çocuk Değerlendirme envanteri eğitimimi tamamladım.
Bütüncülden farklı olarak Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini Apamerden Dr. Nevin Dölek hocadan öğrendim. Sene başından beri öğrendiğim bütüncül yaklaşıma ek olarak benim terapideki danışana müdahale etme şeklime çok güzel bir dokunuş katacağını düşündüğüm bu eğitim sayesinde danışanlarıma daha da faydalı olabileceğim.

İş Deneyimi

Bulaşıkçı (Haziran 2018 – Eylül 2018)

Work and Travel yaptığımda dönemsel olarak ilk iş olarak çalıştım

Garson (Haziran 2018 – Eylül 2018) 

Work and Travel yaptığımda dönemsel olarak ikinci iş olarak çalıştım

Stajer Psikolog (Eylül 2021 – Haziran 2022)

Hera Psikolojide stajer psikolog olarak 1 senelik stajımı tamamladım bu staj süresince sunumlar, yazı yazma görevleri gibi birçok görevimi yerine getirdim.

Eğitim ve Nitelikler

Psikoloji Lisans Diploması (Eylül 2016- Haziran 2021)

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimağusa KKTC

Kurslar

Bütüncül Psikoterapi (Eylül 2021- Temmuz 2022)

Hera Psikoloji

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (Haziran 2022)

APAMER

Objektif Çocuk Değerlendirme Envanteri (Ocak 2022 – Mart 2022)