Menu

Testler

PSİKOLOJİK TESTLER

Beck Anksiyete Ölçeği (ANKSİYETE TESTİ)

Kaygı testi, kişinin endişe seviyesini belirlemek için farklı soruların yer aldığı bir sınavdır. Test, kaygı bozukluğu yaşayan kişilerin belirtilerini tanımlamak ve tedavi planlarının oluşturulmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Test sonuçları, kaygı belirtilerinin orta veya daha yüksek bir düzeyde olduğunu gösteren kişilere online uzman psikologlarımız tarafından bireysel danışmanlık ve tedavi önerileri sunulmaktadır.

TESTE BAŞLA

Beck Depresyon Ölçeği (DEPRESYON TESTİ)

Beck Depresyon Testi, Beck ve meslektaşları tarafından 1961 yılında geliştirilen, kişinin depresyon riskini ve şiddetini belirleyen 21 maddeden oluşan bir testtir. Bu testi yaparken, her maddenin "Geçtiğimiz hafta bu deneyimi yaşadım mı?" şeklinde değerlendirilmesi, Beck Depresyon Testi'nden daha doğru sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

TESTE BAŞLA

Panik Atak Testi

Ppanik atak geçirip geçirmediğinizi değerlendirmenize yardımcı olan 1995 yılında Bandelow tarafından geliştirilen Panik Atak Testi'nden bahsediyor. Test, sorularla birlikte verilir ve en uygun cevabı seçerek yanıtlamanız gerekmektedir. Testi çözerken son bir haftayı dikkate almanız önerilir.

TESTE BAŞLA

Liebowitz Sosyal Fobi Testi

Lütfen testeki soruları metni dikkatlice okuyunuz. İlk 24 soruda hissettiğiniz kaygının şiddetine göre seçenekleri işaretleyiniz. 24. sorudan itibaren aynı durumlar tekrar sıralanmıştır. Bu sefer, belirtilen durumlardan kaçınıyorsanız, "Kaçınma yok ya da çok nadir", "Zaman zaman kaçınırım", "Çoğunlukla kaçınırım", "Her zaman kaçınırım" şeklindeki seçeneklere göre testinizi tamamlayınız.

TESTE BAŞLA